Plac Wczasowy 6, 58-573 Piechowice/Michałowice     tel. 75 76 11 146, 696 508 447     e-mail: bawarka@onet.pl

Na wstępie krótko o naszej Bawarce: "Bawarka" to kameralny Dom, dla szukających ciszy i spokoju, położony na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego, pod Szklarską Porębą. Michałowice, gdzie znajduje się pensjonat, to zupełnie odrębna dzielnica miasteczka, położona w górach wśród lasów na wysokości 650 m npm. Stąd można podziwiać piękne widoki i smakować się wyjątkowym klimatem uśpionego kurortu będącego natchnieniem malarzy oraz reżyserów i aktorów.

Oferujemy Państwu schludnie i komfortowo urządzone dwu, trzy i czteroosobowe pokoje z łazienkami i niezbędnym sprzętem TV Sat.

Do dyspozycji gości oddajemy:
w pełni wyposażony aneks kuchenny
werandę z kominkiem
pięknie usytuowany widokowy taras
grill w ogrodzie
internet bezprzewodowy
ogrodzony bezpieczny parking w cenie pokoju
trampolinę i huśtawkę dla dzieci
możliwość wypożyczenia rowerów

 Większość zarówno materiałów jak i wyposażenia domu, staraliśmy się dobierać pod względem ich naturalnego pochodzenia, drewno, bawełna, len - to od wieków stosowane i wspaniale pasujące do natury człowieka. Unikamy tworzyw sztucznych i rzeczy "identycznych" z naturalnymi (oczywiście wszędzie tam gdzie to jest możliwe i zasadne) a wszystko to pozwala, w pełni cieszyć się kontaktem z naturą, ciszą i czystym powietrzem.

- U nas decydujesz, według własnych potrzeb i uznania.

Jeśli szukacie Państwo pięknego otoczenia, twórczego spokoju i miejsca na wymarzony odpoczynek – nie mogliście wybrać lepiej!

Michałowice - to idealna baza wypadowa na wędrówki piesze i rowerowe w góry, wycieczki samochodowe lub autokarowe do Czech i Niemiec. Liczne i malownicze szlaki turystyczne, poprowadzą Państwa w Karkonosze, w Michałowicach na najpiękniejszy punkt widokowy na Karkonosze, Złoty Widok i kamieniołom z przepięknymi formami skalnymi. Blisko stąd do Szklarskiej Poręby oraz do dzielnicy Jeleniej Góry - Sobieszowa z jego największą atrakcją, ruinami średniowiecznego Zamku Chojnik. Dalej możemy powędrować na Szrenicę lub Śnieżne Kotły i do słynnego Wodospadu Szklarki. Miejscowość zachowała urokliwy historyczny wygląd, są tu sudeckie stare chałupy, harmonijnie wkomponowane w krajobraz, nad którym górują Śnieżne Kotły, jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach. Tu swoją siedzibę, ma prywatny "Teatr Nasz" wystawiający cotygodniowe spektakle kabaretowe, na te niezwykłe spotkania zapraszają twórcy teatru, Jadwiga i Tadeusz Kutowie. Narciarzy zjazdowych zapraszamy do Szklarskiej Poręby (8km) gdzie czeka mnóstwo atrakcyjnych tras zjazdowych, niedaleko mamy do Jakuszyc, z najbardziej znanymi w Polsce trasami narciarstwa biegowego - Biegu Piastów. Michałowice i okolice oferują dla amatorów rowerowych wycieczek całą sieć rowerowych szlaków o różnym stopniu trudności, które nie mają sobie równych w całych Sudetów.

Bliskość Szklarskiej Poręby (5km), Jeleniej Góry (15km) i Karpacza (20km) pozwala na oferowanie wielu atrakcji dla zainteresowanych, z Michałowic można dojść do do Szklarskiej Poręby lub Jagniątkowa, albo dotrzeć do Śnieżnych Kotłów, Łabskiego Szczytu, Wielkiego Szyszaka, Szrenicy czy innych karkonoskich szczytów.

Przez Michałowice przechodzą, bardzo ciekawe i wyjątkowe szlaki: niebieski z Piechowic na Przełęcz pod Śmielcem i przez Trzy Jawory, oraz zielony ze Szklarskiej Poręby na Grzybowiec. Co wytrawniejsi turyści mogą zaplanować wędrówkę po Karkonoszach, aż na Śnieżkę i przełęcz Okraj lub stronę czeską. Rozpoczynając pieszą wycieczkę, koniecznie trzeba wejść na punkt widokowy "Złoty Widok" w Michałowicach , jest to okazały próg skalny o wysokości 20 m nad doliną Kamiennej, bodaj najciekawszy punkt widokowy na Karkonosze. Wysokogórskiego charakteru nadają Karkonoszom głębokie, otoczone urwistymi skałami kotły polodowcowe. We wschodniej części gór są to Kocioł Wielkiego Stawu i Kocioł Małego Stawu. Wysokość ich ścian dochodzi do 250 metrów. Wielki Staw jest największym jeziorem Karkonoszy, jego powierzchnia wynosi 8,3 ha, a głębokość dochodzi do 24 metrów. Kocioł Małego Stawu z jeziorkiem o powierzchni 2,9 ha i głębokości 7 metrów jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc.

Ci z Państwa, którzy dotrą do Piechowic Dolnych, mogą wybrać dwa warianty dalszej wędrówki.
Pierwszy żółtym szlakiem przez Cichą Dolinę, który doprowadzi do Jagniątkowa i dalej w Karkonosze. Po drodze warto obejrzeć 700-letniego cisa i sztolnie z czasów II wojny światowej.
Drugi to trasa szosą główną nr 366 lub ścieżką leśną powyżej tej szosy w kierunku Jeleniej Góry-Sobieszowa, gdzie znajduje się zamek "Chojnik".

Warto jeszcze polecić Państwu łatwą , prowadzącą wzdłuż Kamiennej trasę z Piechowic Górnych XVIII w. ścieżkę Prellera, która prowadzi na "Wodospad Szklarki". Z wodospadu można kierować się dalej do Szklarskiej Poręby i w Karkonosze na Łabski Szczyt lub powrócić zielonym szlakiem do Michałowic .

Ośrodki sportów zimowych- info. dla narciarzy:

Kompleks narciarski KOPA w Karpaczu
Kompleks narciarski SKI ARENA SZRENICA - Szklarska
Wyciąg narciarski BABINIEC - Jakuszyce
Ośrodek narciarski ŁYSA GÓRA
wyciągi w Karpaczu
BIEG PIASTÓW - Polana Jakuszycka
Impreza zimowa MAŁY BIEG PIASTÓW


odwiedziny: 68229

projekt i realizacja - www.akcept.eu